Najciekawsze newsy ze świata Apple i IT.

Jak wyłączyć powiadomienia o nieodebranych połączeniach na drugim iPhonie?

Jeśli masz więcej niż jednego iPhona (np. prywatnego i służbowego) to pewnie znasz ten problem, kiedy na prywatnym iPhonie widzisz nieodebrane połączenia z telefonu służbowego i odwrotnie.

Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy używasz tego samego loginu do konta iCloud. Przyznam szczerze, że w pewnym momencie zaczęło mnie to denerwować. Nie chciałem, by po godzinach mojej pracy na prywatnym iPhonie wyświetlały się informacje o tym, kto do mnie dzwoni, czy dzwonił. Rozwiązania tego problemu szukałem wszędzie i łatwo nie było. Myślałem, że wyłączając inne urządzenia w ustawieniach wiadomości, osiągnę zamierzony cel… Niestety…

ustawienia wiadomości

Aby rozwiązać ten problem raz na zawsze należy wejść w ustawienia, a następnie iCloud i WYŁĄCZYĆ iCloud Drive. Dopiero wyłączenie tej usługi na telefonie służbowym zapobiegnie wysyłaniu powiadomień o nieodebranych połączeniach, czy sms-ach na innych urządzeniach podpiętych do tego samego konta Apple.

iCloud

Tagged under: , , ,

Pin it

Niedyplomatyczny dyplomata, złośliwiec jakich mało, niecierpliwiec, maruda z niewyparzoną gębą, nieugięty despota, zawzięcie uparty... Taki jestem, ale gdybym nie był to czy byłbym tym, kim jestem...?

Website: http://www.1news.pl

Back to top