Najciekawsze newsy ze świata Apple i IT.

SKY FORCE – już dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła…

Raz na jakiś czas pojawia się gra, w którą warto naprawdę zagrać, poświęcając kilka długich wieczorów. Raz na jakiś czas pojawia się gra, którą warto zrecenzować i polecić. Grą taką jest tym razem SKY FORCE, pochodząca od polskiego developera – firmy Infinite Dreams.

Pierwowzór gry ukazał się w 2004 roku i nazywał się dokładnie tak samo. Skierowany był dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Symbian i była to typowa strzelanka 2D. Nowa wersja to bardzo sprawny remake, który przytrzyma Was przy urządzeniu mobilnym przez wiele długich wieczorów.
Przyznać muszę, że pierwszy raz na SKY FORCE wpadłem jakieś 2-3 lata temu. Na jakiś czas zagościła ona na moim telefonie, ale szybko zmęczyłem się nią. Do odświeżenia tego tytułu sięgnąłem dzięki pojawieniu się gry na Apple TV. Gra na tę platformę kosztuje 4,99 Euro i wielu z Was pewnie to odrzuci, choćby z tego powodu że ta sama gra na iOS, czy Androida jest bezpłatna. Zapewniam jednak, że warto wydać te ponad 20 zł.

SKY FORCE to prawdziwy przykład dobrej gry. Przede wszystkim jest ponadprzeciętnie dopracowana i przepiękna graficznie. Niesamowite wrażenia robią wszystkiego rodzaju modele samolotów, mapy, widowiskowe eksplozje jak wybuchy, ogień, a nawet zwykłe widoki rozprzestrzeniające się pod nami. To zdecydowanie jedna z ładniejszych gier, w jakie miałem okazję grać na platformach mobilnych. Oprawa muzyczna jest także bardzo przyjemna. Starsi gracze poczują sentyment, przypominając sobie River Raid jeszcze z czasów ATARI. Myślę, że miałaby szansę zawojować na dużych konsolach takich jak XBOX, czy PlayStation.

SKY FORCE

Nie można jednak zapominać, że dobra gra to nie tylko grafika i dźwięk ale i coś co określa się mianem grywalności. Tu gra również nie zawodzi. Od czasu gdy zacząłem grać, wciąż jaram się jak dziecko i nie mogę oderwać się od ekranu. Jak w każdej szanującej się grze tego typu nie może zabraknąć upgrade’ów. Mamy więc możliwość polepszenia siły ognia tuningując główne działko, laser czy różnego rodzaju inne rzeczy.

Sky Force nie jest grą łatwą. Twórcy postanowili nie rezygnować z oldschoolowego podejścia do designu. Poziom trudności sprawia, że nawet weteranom zaprawionym w shmupach zdarzy się przegrać i być zmuszonym do powtórzenia poziomu. Mnie zdarzało się powtarzać poziomy wielokrotnie, dzięki czemu poziom frustracji podczas grania rośnie bardzo szybko, zwłaszcza kiedy w którymś momencie stracimy nasz samolot, tylko dlatego że zły generał z wielkim podbródkiem zdecydował się nam go zestrzelić.
W szybkim samouczku dowiadujemy się wszystkich rzeczy na temat sterowania, które nie jest zbyt trudne dla osób posługujących się padem (w przypadku Apple tv. Na smartfonach gra się, sterując samolotem za pomocą palca). Podobnie jak w większości gier z tego gatunku, przez ekran przelatują rzesze wrogich myśliwców. Na pierwszych poziomach niszczymy je zaledwie jednym celnym strzałem, ale z czasem pojawią się coraz to szybsze i wytrzymalsze maszyny, których zniszczenie nie jest już takie proste. Do tego dochodzą walki z bossami na końcu każdego z etapu. Są to ciężko uzbrojone jednostki, do których destrukcji potrzebujemy wiele celnych serii i jeszcze więcej cierpliwości.

SKY FORCEZa każdy zniszczony samolot otrzymujemy gwiazdki, które są główną walutą w grze. Za nie kupujemy dodatkowe wyposażenie naszego statku. Musimy ocalić też ludzi i zbierać specjalne karty.  Dzięki nim dodatkowo możemy usprawnić samolot i ułatwić sobie kolejne poziomy.

SKY FORCE jest to wspaniała pozycja, której nie można pominąć. Zdecydowanie polecam.

 

Tagged under: , , , ,

Pin it

Niedyplomatyczny dyplomata, złośliwiec jakich mało, niecierpliwiec, maruda z niewyparzoną gębą, nieugięty despota, zawzięcie uparty... Taki jestem, ale gdybym nie był to czy byłbym tym, kim jestem...?

Website: http://www.1news.pl

Back to top