Najciekawsze newsy ze świata Apple i IT.

Rayman Adventures – recenzja gry od Ubisoftu

Rayman to chyba najpopularniejsza i najbardziej lubiana seria gier platformowych. Ma ona swoich zwolenników zarówno wśród graczy korzystających z komputerów i konsol jak i urządzeń mobilnych i to właśnie ci ostatni będą mieli wkrótce powody do radości.

Rayman Adventures to kolejna odsłona popularnego cyklu, przeznaczona na smartfony i tablety. Gra jest klasyczną platformówką, oferującą przede wszystkim elementy zręcznościowe. Rozgrywka polega na skakaniu, zbieraniu przedmiotów, ale nie brakuje tu też prostych łamigłówek i pozbawionego brutalności systemu walki. Względem poprzednich części dedykowanych urządzeniom mobilnym – Fiesta Run i Jungle Run – zrezygnowano z automatycznego poruszania się bohatera od lewej, do prawej strony ekranu. Tym razem to gracz wydaje polecenia, w którym kierunku Rayman ma biec.

W grach z serii Rayman fabuła nigdy nie ma większego znaczenia – traktować należy ją raczej jako pretekst do dobrej zabawy. Podobnie jest i w Adventures – oto przez niemilców skradzione zostały jaja zapewniające moc magicznemu drzewu. Na ratunek spieszy więc muzykalny Rayman, wojownicza Barbara, a także cała masa stworków Incrediballs – uroczych kuleczek. O ile jednak opowiadana historia nigdy nie była w Raymanach specjalnie ważna, tak jej rolę przejmował poniekąd świat gry – pięknie zaprojektowany, z barwnymi postaciami i lokacjami, a także odznaczający się niepowtarzalnym bajkowym stylem. Nie inaczej jest i tym razem. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to jeden z najbardziej zachwycających tytułów dostępnych obecnie na urządzenia mobilne – nie tylko pod względem projektów tła, ale także – co ogromnie ważne – animacji czy dźwięków. Kolejny raz przekonujemy się, że na bazie silnika UbiArt Framework można tworzyć piękne gry.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10895

 

 

Tagged under: , , , , , ,

Pin it

Niedyplomatyczny dyplomata, złośliwiec jakich mało, niecierpliwiec, maruda z niewyparzoną gębą, nieugięty despota, zawzięcie uparty... Taki jestem, ale gdybym nie był to czy byłbym tym, kim jestem...?

Website: http://www.1news.pl

Back to top