Najciekawsze newsy ze świata Apple i IT.

Nowy Macbook Pro z wyświetlaczem OLED nad klawiaturą i TouchID

Jeśli wierzyć chińskim plotkom, jeszcze w tym roku zobaczymy nowego Macbooka Pro – tak donosi analityk Ming-Chi. Firma z jabłkiem na obudowie planuje wprowadzenie generalnego odświeżenia w ofercie Macbooków. Urządzenie będzie mieć nowy „cieńszy i lżejszy” design, pobrany do 12-calowego MacBooka, a także wsparcie TouchID i nowy, dotykowy wyświetlacz OLED nad klawiaturą.

Spekuluje się, że tegoroczne Macbooki Pro będą dla Apple największą premierą i trafią do sprzedaży jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Dotykowy wyświetlacz OLED zastąpić ma fizyczne przyciski funkcyjne, w górnym rzędzie klawiatury. Prawdopodobnie w tym miejscu znajdzie się też TouchID. Odchudzenie konstrukcji ma być możliwe zaś, dzięki zastosowaniu nowego typu zawiasów i klawiatury z mechanizmem motylkowym- znanej z 12-calowych konstrukcji. Dodatkowo, odświeżony Macbook Pro otrzymać powinien wsparcie dla USB-C i Thunderbolt 3.

Oprócz modernizacji 13- i 15-calowych MacBooków Pro, Apple rozważa wprowadzenie nowego 13-calowego MacBooka do linii z 12-calowym modelem Retina, która została właśnie wzbogacona o zwiększoną wydajnością. Według Kuo, MacBook Air pozostanie najtańszym komputerem przenośnym Apple, MacBook będzie wyborem półki średniej, a MacBook Pro pozostanie dla profesjonalistów.

 

Tagged under: , , , , ,

Pin it

Niedyplomatyczny dyplomata, złośliwiec jakich mało, niecierpliwiec, maruda z niewyparzoną gębą, nieugięty despota, zawzięcie uparty... Taki jestem, ale gdybym nie był to czy byłbym tym, kim jestem...?

Website: http://www.1news.pl

Back to top