Najciekawsze newsy ze świata Apple i IT.

Google ulepsza swoje zdjęcia… znowu.

W ostatnim tygodniu Google zaktualizowało swoje usługi – w tym także Google Photos. Kolejna odsłona Zdjęć doczekała się kilku interesujących rzeczy – m.in. możliwość tworzenia folderów, jeszcze przed załadowaniem swoich zdjęć do Google. Funkcję tę znało wielu użytkowników starych Zdjęć. Niestety, kiedy pojawiła się nowa wersja, wiele funkcji wycięto. Słuchając głosów niezadowolonych osób, Google stopniowo wprowadza usprawnienia, dzięki którym usługa Google Photos nabiera znanych wcześniej funkcji.

Osobiście uważam, że Google Photos jest bezkonkurencyjne – przynajmniej na obecną chwilę. Ciężko szukać na rynku usługi, która oferowałaby aż tyle – dla przypomnienia:

  • nieograniczone miejsce dla zdjęć wysokiej rozdzielczości (do 16 MB/zdjęcie),
  • możliwość tworzenia folderów i katalogowania zdjęć wg tzw. flag (jedno zdjęcie może być w kilku miejscach),
  • doskonała aplikacja mobilna,
  • dostęp ze wszystkich urządzeń i miejsc,
  • możliwość usunięcia zdjęć z urządzenia po zakończeniu synchronizacji (piję tutaj do usługi Apple Zdjęcia),

Ciągle są w nim rzeczy, które mniej lub bardziej denerwują mnie, ale z każdą aktualizacją jest nieco lepiej. Ostatnio zauważyłem pewną funkcję, której brakowało. Korzystam ze Zdjęć Google od samego początku i zanim jeszcze wprowadzono możliwość nieograniczonego miejsca na zdjęcia, to troszkę zapchałem swój dysk fotkami, które odjęły miejsce z dostępnego u mnie limitu na Dysku Google. Niestety gigant nie udostępnia narzędzi, by sprawdzić które to zdjęcia zajmują nam miejsce. Funkcji takiej brakowało mi od zawsze. W ostatni weekend, wchodząc w ustawienia Zdjęć w wersji webowej, odkryłem przycisk „zwolnij miejsce”. Troszkę obawiałem się do czego on służy, ale niepotrzebnie. Okazało się, że dzięki niemu możemy skompresować stare zdjęcia, które zajmują miejsce, w ten sposób by były zgodne z nowymi zasadami – nieograniczonego miejsca w Google Photos. Kompresowanie trwa dość długo, ale kiedy zakończy się – Wasze miejsce zostanie odzyskane, a zdjęcia nie stracą na jakość (przynajmniej nie zauważycie tego). Po zakończeniu operacji ilość miejsca w usłudze Google, zajmowana przez moje zdjęcia wynosi imponujące 0 GB 🙂 i o to mi chodziło…

Google Zdjęcia

Tagged under: , , , ,

Pin it

Niedyplomatyczny dyplomata, złośliwiec jakich mało, niecierpliwiec, maruda z niewyparzoną gębą, nieugięty despota, zawzięcie uparty... Taki jestem, ale gdybym nie był to czy byłbym tym, kim jestem...?

Website: http://www.1news.pl

Back to top